Sinfonia Varsovia zaprasza na Koncert życzeń

Do niedzieli 13 maja można wybierać utwory do Koncertu życzeń, który Sinfonia Varsovia zagra 25 maja w nowootwartym Pawilonie Koncertowym na Grochowskiej 272.

Tu link do ankiety, w której melomani mogą głosować na trzy utwory w trzech kategoriach (przystawka, danie główne i deser). Jako przystawkę orkiestra proponuje jedną z sześciu uwertur operowych Mozarta, Rossiniego lub Glinki, danie główne to na przykład VII Symfonię A-dur op. 92 Beethovena bądź suita z baletu „Dziadek do orzechów” Czajkowskiego, a na deser mamy do wyboru „Tańce węgierskie” Brahmsa, „Orawę” Kilara lub „Tańce góralskie” Moniuszki.

Koncert życzeń zainauguruje nowy cykl „Sinfonia Varsovia na Grochowskiej”. W czasie drugiego koncertu Zbigniew Zamachowski i Maciej Miecznikowski zaproszą na spotkanie z piosenkami z kultowego filmu „Blues Brothers” (31 sierpnia), a trzeci wypełnią najsłynniejsze tematy filmowe pod batutą Krzysztofa Herdzina (7 września). Kalendarzowe lato zakończy koncert „Szalone skrzypce i muzyka świata” w wykonaniu Roby’ego Lakatosa, jego zespołu i Sinfonii Varsovii (21 września).

Symfoniczne koncerty na Grochowskiej są częścią Lata w Sinfonii Varsovii. Przez 5 miesięcy, od 12 maja do 21 września, w Pawilonie Koncertowym odbywać się będą także koncerty kameralne i potańcówki.

Bilety na koncerty symfoniczne (15/10 zł) są do nabycia za pośrednictwem strony orkiestry, aplikacji Going oraz w kasie na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia.

Sinfonia Varsovia, fot. Mirosław Pietruszyński

Dodaj komentarz