Gary Guthman w cyklu Cały ten jazz!

Jutro, 22 maja w 98. odcinku cyklu „Cały ten jazz!” w Promie Kultury na warszawskiej Saskiej Kępie (ul. Brukselska 23) wystąpi ze swym kwartetem amerykański trębacz Gary Guthman. U boku lidera zagrają polscy muzycy: Piotr Wrombel (fortepian), Paweł Pańta (kontrabas) i Cezary Konrad (perkusja).

Jak podkreśła organizator cyklu koncertów Jerzy Szczerbakow, Gary Guthman to nie tylko fenomenalny trębacz i bandleader, ale również świetny aranżer, kompozytor, a także… wokalista! Jego koncerty przepełnione są swingiem, dowcipem, pełne elegancji i klasy. Występował z takimi gwiazdami jak Tony Bennett, Aretha Franklin, Paul Anka, Burt Bacharach, Michel Legrand czy Bee Gees.

Wydany w 2011 r. przez Polskie Radio album „Solar Eclipse” był pierwsza płytą  Guthmana opublikowaną poza kontynentem amerykańskim. Jednym z jego najnowszych dokonań producenckich i kompozytorskich jest album Sashy Strunin „Woman in Black” (Agencja Muzyczna Polskiego Radia, październik 2016). Guthman jest autorem i aranżerem wszystkich 11 kompozycji na płycie, zagrał też w nich na trąbce.

W 2008 roku amerykański muzyk urodzony w Portland w stanie Oregon, który przez wiele lat mieszkał i pracował w Kanadzie, przeprowadził się do Warszawy. Trzy lata później otrzymał polskie obywatelstwo.

Jutrzejszy koncert rozpoczyna się o 19, bilety są po 25 zł.

 

Dodaj komentarz