Bilety na tegoroczny festiwal Chopin i jego Europa już w sprzedaży

Julianna Awdiejewa na festiwalu Chopin i jego Europa w 2017 r. Zdjęcie: Wojciech Grzędziński.
Julianna Awdiejewa na festiwalu Chopin i jego Europa w 2017 r. Zdjęcie: Wojciech Grzędziński.

W środę 18 kwietnia ruszyła sprzedaż biletów na 14. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Chopin i jego Europa” (9-31 sierpnia 2018 roku). Czternasta edycja opatrzona została hasłem „Niepodległa. Od Chopina do Paderewskiego”.

Warto pomyśleć o zakupie biletów już teraz, bo później o przyzwoite miejsca będzie trudno. Z pełnym programem sierpniowego festiwalu można zapoznać się tutaj. Wśród wykonawców na ponad 40 festiwalowych koncertach będzie można jak zwykle posłuchać szeregu wybornych pianistów.  Wystąpią m.in. Julianna Awdiejewa (na zdjęciu powyżej), Seong-Jin Cho, Nelson Freire, Nelson Goerner, Jan Lisiecki, Szymon Nehring, Elisabeth Leonskaja.

Większość koncertów odbywa się w tym roku nie w Filharmonii Narodowej, a w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Niektóre wydarzenia odbywają się także na Zamku Królewskim i w Studiu Koncertowym S1.

Organizatorem festiwalu jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, a jego dyrektorem artystycznym Stanisław Leszczyński. Bilety są do kupienia tutaj: www.bilety.nifc.pl.

Dodaj komentarz